2019 YKS (AYT-TYT) Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji Konuları

2019 YKS (AYT-TYT) Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji Konuları - Tüm Dersler

2019 YKS (AYT-TYT) Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji Konuları
Bu içerik 997 kez okundu.

MEB, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı 2019 YKS (AYT-TYT) Konularını Ders Ders Yayımladı.

Tarih,Coğrafya,Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji ve Türk Dili ve Edebiyatıbaşta olmak üzere ana derslerin 2019 YKS konularını sınıf sınıf yayınlandı.

Böylece "2019 YKS'de matematik çıkan konular" , "YKS matematik eklenen konular" , "TYT hangi konular" "AYT matematik konuları" vb tüm hususlar netleşmiş oldu.

2018 yılında tüm derslerin öğretim programı değiştiği için 2019 YKS sınav konuları ile ilgili bir takım belirsizlikler vardı.2019 YKS'de yeni öğretim programına göre mi soru sorulacak yoksa öğrencinin okuduğu öğretim programına göre soru sorulacak şeklinde.

Bildiğiniz gibi 2019 YKS sınavına girecek olan 12.sınıflar,9.10. ve 11.sınıfta eski programlara göre 12.sınıfta ise 2018 tarihli yeni programa göre ders işledikleri için ortada net bir durum yoktu.MEB'in yayınladığı bu konu-kazanım çizelgesi ile YKS konularıyla ilgili belirsizlik,karmaşık durum ortadan kalmış oldu.

Örneğin,Matematik dersinde Havuz ve faiz problemleri TYT de konuları içinde yer almıyor.

Farklı sitelerde falan konu var falan konu yok gibi haberlere itibar etmek yerine en sağlıklısı bu dokümandaki kazanımlara bakmak en isabetli olanı.Yoksa ortada bir sürü konu kirliliği dolaşıyor.

2019 YKS KONULAR ÇİZELGESİ

MEB, 2019 yılı TYT-AYT ve YDT sınavlarında dersler bazında sorulacak sorulara ait konu, kazanım ve açıklamalar yayımladı.Yayınlanan çizelge tam 572 sayfa

Ve şu açıklama yapıldı:"

"Her yıl gerçekleştirilen ve ÖSYM Başkanlığı ile paylaşılan Yükseköğretime Geçiş Sınavlarına Esas Konu, Kazanım ve Açıklamalar, Bakanlığımız tarafından ilk kez öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve kamuoyu ile paylaşıldı. Bu paylaşım ile 2019 yılında ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek yükseköğretime geçiş sınavlarına girecek öğrencilerimizin üzerindeki sınav baskısı ve stresin asgarîye indirilmesi, öğrencilerimizin sınavda karşılaşacakları soruların mahiyeti hakkında önceden bilgilenerek çalışmalarını bu doğrultuda planlamalarına katkı sağlanması amaçlandı."

2019 YKS (TYT-AYT-DYT) Yükseköğretime geçiş sınavlarına esas konu, kazanım ve açıklamalara ulaşmak için TIKLAYINIZ (İNDİRİN)

(Açılan sayfada İNDİR'e tıklayınız)

Bu dosyada şu derslerin tüm sınıflar bazında sorumlu olunan konularını bulabilirsiniz:Türk Dili ve Edebiyatı,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Tarih,T.C.İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük,Coğrafya,Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji,Felsefe Grubu (Felsefe,Sosyoloji,Psikoloji) Yabancı Dil:İngilizce,Almanca, Fransızca, Arapça,Rusça

Çizelgeden Örnek Ekran Görüntüleri

2019 YKS Biyoloji

Ali SANCI-Matematik Öğretmeni

Ogretmenler.Com

2019 YKS (AYT-TYT) Matematik Fizik Kimya Biyoloji Konuları - Tüm Dersler 2019 YKS (AYT-TYT) Matematik Fizik Kimya Biyoloji Konuları 2019 YKS (AYT-TYT) Biyoloji Konuları 2019 YKS (AYT-TYT) Kimya Konuları Fizik Konuları 2019 YK