MSÜ soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı.

MSÜ soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı.

MSÜ soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı.
Bu içerik 1420 kez okundu.

MSÜ soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınavda karşılarına çıkan sorulara hangi cevabı verdiklerini ve buna göre doğru cevabın hangisini görmek isteyen öğrenciler, MSÜ soruları ve cevaplarını araştırmaya başlamıştı. İşte, MSÜ soruları ve cevapları ile birlikte puan hesaplama hakkında bazı bilgiler...

MSÜ sınav soruları ve cevapları ÖSYM'nin Adat İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişime açıldı. 17 Nisan tarihine kadar soruların tamamına erişebilecek olan adaylar, bu süreçte puan hesaplama işlemini gerçekleştirecek. İşte, MSÜ soruları ve cevapları ile birlikte MSÜ puan hesaplama süreci hakkında bazı bilgiler...

"Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

07 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının  (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçıklarına,sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 07 Nisan 2019 tarihinde saat 14.30’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir."

SORULARI VE CEVAPLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MSÜ PUAN HESAPLAMA

MSÜ puan hesaplama işlemi için bazı yöntemler kullanılacak. İşte, ÖSYM'nin açıkladığı o yöntemler;

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır

Hesaplanan standart puanlar ve aşağıdaki Tablo’daki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları hesaplanacaktır. Ağırlıklı puanlarının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik veya Türkçe testlerinin en az birinden 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için ağırlıklı puanlar hesaplanacak.

Ağırlıklı puanlar kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek adayların MSÜ-SAYISAL (SA), MSÜ-EŞİT AĞIRLIK (EA), MSÜ-SÖZEL (SÖ), MSÜ-GENEL (GN) puanları oluşturulacaktır.

 

ÖSYM, 2019 MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) Sınav Sorularının sadece %10'unu yayınladı.

Uzmanlar, 2019 MSÜ sorularının 2018 de yapılan TYT sorularının tarzında olduğunu belirttiler.

Saat 10:00 da başlayıp sınav 135 dakika süren 2019 MSÜ'de toplam 125 soru soruldu.

Türkçe  Testi:40 soru,
Sosyal Bilimler Testi:25 soru, 
Temel Matematik Testi:40 soru, 
Fen Bilimleri Testi: 20 soru 

Sosyal Bilimler Testinin soru dağılımı:Tarih (1-5), Coğrafya (6-10), Felsefe (11-15), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (16-20), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alanlar için Felsefe (21-25)

Fen Bilimleri Testinin soru dağılımı:  Fizik (1-7), Kimya (8-14), Biyoloji (15-20)

2019 MSÜ SORULARI VE CEVAPLARI (%10)

ÖSYM, 20198 MSÜ sorularının sadece %10'unu yayınladı.Yani toplam 12 soru yayınlandı.

Yayınlanan soruların derslere göre dağılımı : Türkçe(4),Matematik(4),Sosyal Bilgiler(2),Fen Bilimleri(2)


2019 MSÜ Soru Kitapçığı için TIKLAYINIZ

ÖSYM'nin 2019 MSÜ ile ilgili bir de açıklama yaptı.

DUYURU  (07 Nisan 2019)

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

07 Nisan 2019 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının  (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçıklarına,sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 07 Nisan 2019 tarihinde saat 14.30’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı (%10)

Ogretmenler.Com

 

MSÜ MSÜ sınav soruları ve cevapları MSÜ puan hesaplama