ÖSYM, 4 önemli sınav için başvuru süresini uzattı

ÖSYM Başkanı Demir: "ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık

ÖSYM, 4 önemli sınav için başvuru süresini uzattı
Bu içerik 5137 kez okundu.

ÖSYM Başkanı Demir: "ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık.

Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da,

ALES adayları için 27 Nisan'da,

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs'ta,

KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta,

Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız.

" ÖSYM tarafından yapılan açıklama: 2017 Sınav Takvimi Geç Başvuru Günü Merkezimizce başvuru tarihi sona ermiş ancak sınavı henüz yapılmamış olan aşağıdaki bağlantıda belirtilen sınavlarda tabloda verilen geç başvuru tarihlerinde, süresi içerisinde başvuru yapmayan adayların bir gün süre ile başvurularının alınmasına, ilgili Sınav Kılavuzlarında belirtilen sınav ücretinin sadece internet bankacılığı üzerinden artırımsız olarak geç başvuru gününde saat 23.59'a kadar yatırılabilmesine, bu sınavlara başvuran ve ücretini yatıran adayların tercih edecekleri sınav merkezlerinde sınava alınmalarına karar verilmiştir.

2017- ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları Geç Başvuru Günü' Ek'te adayların bilgisine sunulmuştur. Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

 

lys başvuru tarihi KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları LYS ALES KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500