EBA Kurs Öğrenci Kayıtları Başladı

MEB tarafından yapılan EBA destekleme ve yetiştirme kursları öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gördü. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre EBA kurs başvuruları 13-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

EBA Kurs Öğrenci Kayıtları Başladı
Bu içerik 2041 kez okundu.

ÖNEMLİ DUYURU..ÖĞRENCİ KURS BAŞVURULARI İÇİN EBA ŞİFRE ŞİSTEMİ KALDIRILMIŞ OLUP, ÖĞRENCİLERİMİZ EBA'DAN(eba.gov.tr) GİRİŞ BÖLÜMÜNE TIKLAYARAK" E-OKUL BİLGİLERİ İLE GİRİŞ" SEKMESİNİ KULLANARAK TC KİMLİK , OKUL NUMARASI VE NÜFUS CÜZDANI CİLT NUMARASI İLE GİRİŞ YAPARAK KURS TERCİHİNDE BULUNABİLECEKLERDİR.

Yönerge İçin Tıklayınız

 

EBA MEB destekleme yetiştirme kursu başvuruları başladı.

EBA, 17 milyonu aşkın öğretmen ve öğrenciye, 12 bin haber, 63 bin görsel, 65 bin video, 6 bin ses kaydı, 2 bin dergi, 17 bin çeşitli ders dokümanı ve 781 kaynak kitapla, aktif bir biçimde hizmet veriyor.

EBA E-KURS BAŞVURU İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİ KURS BAŞVURULARI İÇİN EBA ŞİFRE ŞİSTEMİ KALDIRILMIŞ OLUP, ÖĞRENCİLERİMİZ EBA'DAN(eba.gov.tr) GİRİŞ BÖLÜMÜNE TIKLAYARAK" E-OKUL BİLGİLERİ İLE GİRİŞ" SEKMESİNİ KULLANARAK TC KİMLİK , OKUL NUMARASI VE NÜFUS CÜZDANI CİLT NUMARASI İLE GİRİŞ YAPARAK KURS TERCİHİNDE BULUNABİLECEKLERDİR Sisteme giriş yaptıktan sonra kurs almak istediğiniz dersleri seçerek ek ders talebinde bulunmanız gerekmektedir. Eğer yeterli kontenjan sağlanırsa belirlenen gün ve saatlerde seçmiş olduğunuz dersten takviye alabilirsiniz.

EBA KURSLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
 
Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğrenciler, 2016-2017 kurs dönemine 27 Şubat tarihinde başlayacak. 04 Haziranda bitecek bu eğitimleri tamamlandıktan sonra yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılmak isteyen öğrenciler ise 19-25 Haziran tarihlerinde başvuru yapabilecek. Yaz dönemi kursları, 03 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak.

ÖĞRETMEN BAŞVURU ŞARTLARI
 
1. Kurslarda görev almak isteyen kadrolu öğretmenler, Mebbis şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.

2. Kadrolu öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu 9 No'lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs
başvurusunda bulunabilirler.

3. Öğretmenler, kadrolarının bulunduğu veya görevli oldukları ilçede görev almak istedikleri üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler.

4. Ders ücreti karşılığında görev almak isteyen ücretli öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.

5. Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirilir.
 
KURSLARA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURU ŞARTLARI
 
1. Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

2. Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

3. Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirir.

4. Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

5. Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

6. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek istedikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapar.

7. Resmî örgün eğitim kurumu öğrencileri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.

Eba giriş için tıklayınız

e-kurs eba başvuru için tıklayınız

eba ebakurs ebaöğrenci ebatest eba test eba giriş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500