2019 - 2020 Tatil Takvimi

MEB 2019 - 2020 takvimi açıklandı.

2019 - 2020 Tatil Takvimi
Bu içerik 1597 kez okundu.

MEB 2019 - 2020 takvimi açıklandı. Aileler ve öğrencilerin gündem maddeleri arasında yer alan okullar ne zaman tatile giriyor sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği tatil takvimi ile belirlendi. Hürriyet'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez yürürlüğe koyacağı ara tatil süreci ile birlikte öğrenciler, 9 günlük bir tatil yapma şansına sahip olacak. 
 

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

Bu yıl okullar ilk ara tatile 15 Kasım Cuma günü son dersin de bitmesiyle birlikte başlayacak. Tatil süreci, 24 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Öğrenciler, 25 Kasım Pazartesi günü ilk derslerine başlayacak.
 

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Sömestr tatili, 17 Ocak 2020 Cuma günü karnelerin alınmasıyla birlikte başlayacak. 17 Ocak-2 Şubat 2020'deki sömestr tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak.
İKİNCİ ARA TATİL NİSAN AYINDA

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.
 

ARA TATİLDE ÖĞRETMENLERE SEMİNER PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 18-22 Kasım’da yapılacak ilk ara tatil döneminde öğretmenler için, öğrenci ve velilerin de katılımıyla sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki çalışma programı hazırlandı. MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan programda, eğitim ve öğretimin niteliği ve verimliliğinin artırılması, öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması, yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilendirilmesi hedefleniyor. Ayrıca derslerin işlenişine ilişkin öğretmenlerin bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmaları, eğitim ve öğretim süreçlerinde karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi, öğrenci, veli ve çevre etkileşiminin artırılması amaçlanıyor.

PERVİNKAPLAN.COM

ara tatil İLK ARA TATİL NE ZAMAN Sömestr tatili 15 tatil ÖĞRETMENLERE SEMİNER PROGRAMI