FATİH Projesi, Didacta Stuttgart Fuarı’nda tanıtıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, Eğitimde FATİH Projesi, dünyanın en önemli eğitim etkinliklerinden Didacta Stuttgart Fuarı’nda tanıtıldı.

FATİH Projesi, Didacta Stuttgart Fuarı’nda tanıtıldı
Bu içerik 2706 kez okundu.

Her yıl 14-18 Şubat tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenen Didacta Fuarı, bu sene “Erken Eğitimde Yenilikler ve Güncel Uygulamalar”, “Okul/Üniversite/Mesleki Eğitim” ve “Eğitim Teknolojileri” ana temalarıyla açıldı. 9 holden ve 900 stanttan oluşan fuara, öğretmenler, eğitim uzmanları, yazılım ve içerik geliştiricileri ile öğrenciler katılıyor. Fuarda sergi alanının yanı sıra eğitimle ilgili konferanslar ve paneller düzenleniyor. Bin 500’den fazla etkinlik gerçekleştirilerek eğitime dair birçok konunu üzerinde durulması hedefleniyor.

 

Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda ziyaretçi, FATİH Projesi’nin eğitim teknolojileri alanına öncülük eden projelerden birine sahip olduğunu ve bu yönüyle Türkiye’yi takdir ettiklerini dile getirdi. Fuarda, yazılım ve içerik firmalarından FATİH Projesi’ne katkı sağlamak için de birçok iş birliği teklifi geldi.

fatih projesi eba eba fuarda fatih projesi fuarda tanıtıldı