MEB 2019 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları Açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla yapıldı. İşte 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili tüm detaylar...

MEB 2019 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları Açıklandı
Bu içerik 2313 kez okundu.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın daha önce duyurduğu gibi 8 Şubat Cuma günü açıklandı

8 Şubat 2019 Cuma günü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla saat 10.00'da açıklandı.

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor:

- Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.

- Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

SÜREÇTE SONA GELİNDİ

Sınavların ve tercihlerin tamamlanmasının ardından sözleşmeli öğretmen atamalarındaki süreçte sona yaklaşıldı. Mülakatlara katılan adaylar için geçtiğimiz günlerde itiraz süreci sona ermiş ve tercihler alınmaya başlamıştı. Atama sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte 20 bin öğretmen ataması süreci tamamlanmış oldu.


HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA YAPILDI?

3 bin 47 kişi ile Sınıf Öğretmenliği olurken İngilizce Öğretmenliği için 2 bin 38, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği için bin 910 atama yapılacağı duyuruldu.

Sözleşmeli Öğretmen atamalarında sıralama şu şekilde devam etti; 1601 kişi Okul Öncesi Öğretmenliği, 1401 İlköğretim Matematik Öğretmenliği, 1093 Türkçe Öğretmenliği 1056 Rehberlik Öğretmenliği şeklinde sıralandı.

SONUÇLAR NEREDE AÇIKLANACAK?

Atamalara ilişkin sonuçlar kurumun resmi internet adresi üzerinden erişime açılacak. Aday TC kimlik numaraları ile sonuç sorgulama yapabilecek. 

ATAMA SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

MEB 2019 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları sözleşmeli öğretmen atama sonuçları sözleşmeli öğretmen atama HANGİ BÖLÜME NE KADAR ATAMA Ziya Selçuk 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları