MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN?

Recep ayının yirmi yedinci gecesine denk gelen Mirac Kandili 2019 yılında 2 Nisan 2019 Salı gününe denk gelecek.

MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN?
Bu içerik 2360 kez okundu.

İslam alemi için büyük önemi bulunan Miraç Kandili için az bir zaman kaldı. Üç Aylar içerisindeki ikinci kandil olan Miraç Kandili 2019 yılında ne zaman? Müslüman vatandaşlar Miraç Kandili’ni nasıl değerlendirmeli, hangi ibadetleri yapmalı?
Miraç Kandili için heyecanlı bekleyiş başladı. Müslümanlar bu özel gece için araştırmalara başladı. Miraç Kandilinin hangi tarihte idrak edileceği, hangi ibadetlerin yapılması gerektiği gibi konuları gündemde sıkça araştırıyor. İşte merak edilen tüm bilgiler…

MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN?

Recep ayının yirmi yedinci gecesine denk gelen Mirac Kandili 2019 yılında 2 Nisan 2019 Salı gününe denk gelecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı dini günler takvimine göre Miraç Kandili 2 Nisan

2019 yılında Miraç Kandili 2 Nisan Salı günü idrak edilecek.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'ın göğe yükseldiği Miraç Kandili'ni bir fırsat bilerek çok iyi değerlendirmek gerekir. Bolca tövbe ederek Allah'a dua edilmelidir.

MİRAÇ KANDİLİNDE HANGİ İBADETLER YAPILMALIDIR?

-Kuran-ı Kerim bol bol okunmalı, okuyan kişiler dinlenmelidir.

-Allah'a istenen dilekler için dua edilmelidir.

-Yapılan günahlar için gerçekten gönülden tövbe edilmeli ve Allah'tan af dilenmelidir.

-Namaz kılınmalıdır, kaza ve nafile namazları da buna dahildir.

-Büyükler aranmalı, hal hatır sormalı ve helallikleri istenmelidir.

-Peygamber Efendimiz'e salât ü selâmlar getirilmeli; O'nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmelidir.

-Fakirlere ve yardıma muhtaçlara yardım eli uzatılmalıdır.

-Yakınların kabirleri ziyaret edilmeli, onlar için dua okunmalıdır.

-Tefekkürde bulunulmalı, nereden gelindiği ve nereye gidileceği bilinmelidir.

MİRAC KANDİLİ NEDİR?

Miraç; Receb'in 27. gecesi… Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan'ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuk… Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşma…

 

Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.s.)'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen Miraç Kandili 2 Nisan Salı günü idrak edilecek. Miraç Kandili'nde insanlar, sevdiklerine göndermek için kandil mesajlarını aramaya başladı.

Biz de sizler için en güzel kandil mesajlarını derledik. İşte en güzel Miraç Kandili mesajları...

Miraç Kandili mesajları 2019


Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulu Muhammed'i bir gece Mescid-i Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir. (İsrâ, 17/1) Kandiliniz mübarek olsun.

Af ve namazın müjdeleyicisi Miraç Kandili'miz mübarek olsun. Allah dualarımızı kabul etsin İnşaallah. Hayırlı kandiller.

Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğerini açar. Hayırlı kandiller.
Ey Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme. Bizi affet, bizi bağışla ve bize acı. Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et. (Bakara, 2/286) Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç kandiliniz mübarek olsun. Allah sizi sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir hayat nasip etsin.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin miraca çıkmasıyla bize verilen müjdeye nail olan ümmetin Miraç Kandili mübarek olsun.

Allah'ım! Recep ve Şaban'ı hakkımızda mübarek eyle, bize Ramazan'a ulaştır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.n
Tüm Müslüman aleminin mübarek Miraç Kandili'ni kutluyorum… Bu hayırlı günde Allah 'Barış, Huzur, Sağlık' nasip etsin.

Allah'ım! Lütfundan bize rızk ver, bizi rızkından mahrum etme, bize verdiğin rızıkları bizim için bereketli yap, katında bulunan nimetlere rağbetimizi arttır ve bizi gönül zengini eyle. (İbn Ebi Şeybe, Dua, 42) Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandilimiz mübarek olsun bu mirac gecemizin ülkemiz ve İslam aleminin miracı olması dileği ile… Hayırlı kandiller diliyorum.

De ki; Rabbim! Bağışla, merhamet et. Çünkü sen merhamet edenlerin en hayırlısısın! Hayırlı kandiller.
Rabbim sen affedicisin, affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri mübarek Miraç kandili hatırına affı mağfiret eyle. Amin! Hayırlı Kandiller.

Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun...

'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandiliniz mübarek olsun.
Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin… Amin! Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Resimli en güzel kandil mesajları...
Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle. Herkese hayırlı günler.

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin. Amin! Hayırlı kandiller...

Fani dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Rabbim bizi özünden iman edip, gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.
Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammed'i (s.a.s.) hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice gecelere. Kandiliniz mübarek olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasada gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. nKandiliniz mübarek olsun.
Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Ezan tüm insanlığa okunur, üstüne alınan secdeye gider. Hayırlı kandiller.
Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun...

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun…

Mevla çekirdeğe ormanı gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş. Kandiliniz mübarek olsun.n
Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet, Hz. Muhammed (sas) komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

miraç kandili 2019 ne zaman, miraç kandili ne zaman, miraç kandili, kandil tarihleri 2019, mirac kandili ne zaman, kandil ne zaman, miraç kandili 2019
2 nisan 2019 kandil, berat kandili ne zaman, miraç kandili vaaz, mirac kandili, 2019 mirac kandili ne zaman, miraç, miraç kandilinde yapılması gereken ibadetler
mirac kandili 2019, miraç kandili mesajları, tasavvufi düşüncenin dönemleri, miraç gecesi, mirac kandilinde yapilacak ibadetler
mirac kandilinde oruc tutulurmu, miraç gecesi ne zaman, 2 nisan miraç kandili, miraç kandili oruç tutulur mu?

Kandili mesajları Miraç Kandili mesajları MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN MİRAÇ KANDİLİNDE HANGİ İBADETLER YAPILMALIDIR Miraç Kandili Miraç Kandili 2019 miraç kandili 2019 ne zaman kandil tarihleri 2019 2019 mirac kandili ne zaman mir