Minik öğrencilerden alkışlanacak davranış

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) kapsamında bu ayın değeri olan vatan sevgisi ile ilgili olarak örnek bir kampanya düzenlendi.

Minik öğrencilerden alkışlanacak davranış
Bu içerik 1952 kez okundu.

Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi (KADEP) kapsamında bu ayın değeri olan vatan sevgisi ile ilgili olarak örnek bir kampanya düzenlendi. 
Öğrenciler, kampanya kapsamında bir günlük harçlıklarını bağış kutusuna atarken, bazı öğrencilerin ise kumbaralarında aylarca biriktirdikleri paraları getirdiği görüldü. 
Gönüllülük esasına göre yapılan kampanya hakkında bilgi veren Okul Müdürü Faik Türk, öğrencilerin sergilediği davranışın kendilerini duygulandırdığını ifade ederek, “Vatanı için canlarını veren şehitlere, bir günlük okul harçlığımı bağışlıyorum’ sloganı ile öğrencilerimiz Mehmetçik Vakfı’na bağıştı bulundular. Geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olan kampanyaya katılan öğrencilerimle gurur duyuyorum. 7’da 70’e kadar bir ve birlik olduğumuzun en güzel ifadesini bulduğu bu etkinlikten dolayı velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 
Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ise, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, askerlerimiz vatan müdafaası için canlarını ortaya koyarken, minik öğrencilerimiz ise kocaman yürekleriyle Mehmetçiğimize destek amacıyla bir kampanya başlattılar. Biriktirdikleri harçlıklarını buradaki kumbaraya bırakıyorlar. Burada biriken para Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Vatan, bayrak ve manevi değerlerimizi yaşatmak ve korumak adına toprağa düşen şehit yakınları ve gazi olan Mehmetçiklerimize ve ailelerine vefa borcumuz daimdir” diye konuştu. 
AEL İlkokulu 1/A sınıfı öğrencisi Muhammet Ali Karataş’ın yaz tatilinde bisiklet almak amacıyla biriktirdiği paranın tamamını kampanyaya bağışlaması ise, herkesi duygulandırdı. 
Küçük öğrencinin bu fedakarlığını gören Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ise, “Küçük öğrencimizin bisikletini biz alıp, kendisine hediye edeceğiz” diyerek, jest yaptı.

elbistaninsesi.com

 

elbistan KADEP