Ehliyet Uygulama Sınavında Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre ücretler eşitlendi.Yani Ehliyet Uygulama Sınavında Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek

Ehliyet Uygulama Sınavında Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek
Bu içerik 1823 kez okundu.

Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe göre ücretler eşitlendi.Yani Ehliyet Uygulama Sınavında Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek

Bununla ilgili MEB şu açıklamayı yayınladı:

"Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete´nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.  

Yeni düzenlemeyle il millî eğitim müdürü, il genelinde yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında, her sınav günü için il sınav sorumlusu olarak görev yapacak veya il millî eğitim müdür yardımcılarından birini, il sınav sorumlusu olarak görevlendirecek. İl genelinde yapılan direksiyon eğitimi dersi sınavlarında görev alanların ücretleri eşitlenirken, böylece, daha önce sınava giren aday sayısı az olan ilçelerde görev alanların daha az ücret almasının önüne geçilecek. 

Sınav yapılan günde, il genelinde sınava giren kursiyer sayısı toplanacak ve sınav ücretleri, il milli eğitim müdürlüğü döner sermaye hesaplarına yatırılacak. Aynı gün ilin bütün ilçelerinde yapılan uygulama sınavında görevlilerin tümüne eşit ücret ödenecek. "

Ehliyet Uygulama Sınavında Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek Görevlilere Aynı Ücret Ödenecek