AKN 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak.

1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak.

AKN 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak.
Bu içerik 1183 kez okundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel olarak internet erişim hızı ve veri miktarının kullanıcılar için önemli göstergeler haline geldiğine işaret etti ve AKN uygulamasıyla veri indirme hızının iyileştirilmesinin önem kazandığını vurguladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bu kapsamda limitsiz olarak tanıtılan paketlerde AKN veri miktarı ve AKN sonrası erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacıyla geçen yıl 1 Mayıs'ta kademeli geçiş yapıldığını, söz konusu uygulamayla sabit internet AKN paketlerinde 02.00-08.00 saatlerindeki internet kullanımlarını AKN'ye dahil etmemeye başladıklarını hatırlattı.

Kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan AKN uygulamasının kaldırılması için altyapının geliştirildiğini ve kapasitenin artırıldığını belirten Turhan, "Kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan ve geçen yıl mayıs ayında kademeli kaldırılan AKN uygulaması, 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak. Böylece internet kullanımına sınırlama getirilmeyecek. AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek." dedi.

Turhan, 2023 yılı hedeflerine başarıyla ulaşarak Türkiye'yi hak ettiği yere taşımayı amaçladıklarını vurgulayarak, "2019 yılı da bizi 2023 yılı hedeflerimize taşıyacak önemli bir yıl olacak. Ülkemizi çok daha güçlü hale getireceğiz. Milletimize verdiğimiz sözlere uygun şekilde Türkiye'yi büyütmenin, güçlendirmenin çabası içinde olacağız." dedi.

AKN AKN 1 Ocak 2019 itibarıyla tamamen kalkacak AKN ne olacak AKN uygulaması AKN ile ilgili aboneler ne yapacak