EBA İçin 3 GB Mobil İnternet Bedava!

MEB, Türkiye’nin üç büyük GSM operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile EBA için bedava 3GB lık anlaşma yaptı.İsteyen herkese EBA içerikleri için geçerli mobil paket her ay 3GB bedava!

EBA İçin 3 GB Mobil İnternet Bedava!
Bu içerik 2555 kez okundu.

EBA'ya girişte kullanılabilecek 3GB Mobil İnternet Paketi Bedava!

MEB, Türkiye’nin üç büyük GSM operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ile EBA için bedava 3GB lık anlaşma yaptı.İsteyen herkese EBA içerikleri için geçerli mobil paket her ay 3GB bedava!

Başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere EBA'ya giriş yapacak herkes, cep telefonundan aşağıdaki işlemleri yaparak bedava 3GB lık paketi kullanabilir.

Millî Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Türkiye’nin GSM operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone işbirliği ile "Türkiye´nin Operatörlerinden Türkiye´nin Eğitim İçeriklerine Erişim Desteği İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Bu kapsamda 07.05.2019 tarihi itibariyle mobil internet bağlantısını kullanan EBA kullanıcıları EBA içeriklerine her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayabileceklerdir. Kampanyadan faydalanmak isteyen kullanıcılar hizmet aldığı operatörün belirlediği başvuru yöntemi ile kampanyadan faydalanabileceklerdir. 

Kampanyadan yararlanabilmek için;

Turk Telekom:  EBA yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Turkcell :Kampanyaya katılım BiP kanalı üzerinden olup, ücretsizdir. (Nasıl tanımlanacak,madde madde,aşağıda resimli bir şekilde izah ettik.)

Vodafone:Gerekli tanımlamalar otomatik yapılmıştır.

 Turkcell 3GB EBA Paketi Nasıl Tanımlanacak?

EBA'nın 3GB EBA paket işlemleri diğer operatörlere göre biraz ayrıntılı..Bu nedenle cep telefonu üzerinden ekran görüntüleri alarak izah etmeye çalıştık.

1) BİP uygulamasını indirip kurunuz.
2) BİP uygulamasında Keşfet menüsüne tıklayıp "ara" ya EBA yazıp EBA kanalını takip'e tıklayınız.Daha sonra aşağıdaki resimlerdeki sıraya göre işlemleri tamamlayınız.

Turkcell panelinden 3GB lık EBA kullanım durumunu takip edebilirsiniz.

 Not:BİP uygulamasını bu işlemlerden sonra kullanmak zorunda mıyız, değil miyiz? Bilemiyoruz.Henüz biz de test etmedik:) Bu konuda net bir bilgi alırsak burada paylaşacağız. 

Kampanyayla İlgili Detaylı Bilgi İçin:

Türk Telekom

Turkcell

Ogretmenler.Com

3GB Mobil İnternet Paketi Bedava EBA İçin 3 GB Turkcell Türk Telekom Vodafone