LGS Aralık 2019 Sayısal-Sözel Bölüm Örnek Soruları

2020 LGS Liselere Giriş Sınavı İçin 2019 Aralık sözel ve sayısal örnek soru kitapçıkları yayınlandı.

LGS Aralık 2019 Sayısal-Sözel Bölüm Örnek Soruları
Bu içerik 2133 kez okundu.

2020 LGS Liselere Giriş Sınavı İçin 2019 Aralık sözel ve sayısal örnek soru kitapçıkları yayınlandı.

MEB, 2020 LGS'ye girecek 8.sınıf öğrencilerinin sınava doğru hazırlanabilmelerine katkı olması için her ay örnek LGS soruları yayınlamaya devam ediyor.Daha önce Ekim ve kasım aylarında sözel ve sayısal örnek soruları yayınlanmıştı.

Bu günde, Aralık 2019 örnek soru kitapçıkları yayımlandı.

2020 Yılında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Yönelik Aralık Ayı Sayısal ve Sözel Bölüm Örnek Soruları İndirin

2019 Aralık Ayı SAYISAL Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ. (PDF olarak indirin)

2019 Aralık Ayı SÖZEL Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.  (PDF olarak indirin)

LGS SORU DAĞILIMI VE SINAV SÜRESİ

Sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

LGS 2020 NE ZAMAN?

LGS sınavı 07 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Ama 2020 LGS başvuru tarihi hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Açıklama:

8. sınıf öğrencileri yüzdelik olarak yüzde 70 girdiği sınav puanı, yüzde 30 ise diploma notuyla liselere yerleştirilecek.Görüldüğü gibi LGS sınavının ağırlığı ortalamanın iki katından daha fazla.Bu nedenle 8.sınıf öğrencilerinin hayallerindeki liseye yerleşebilmeleri için LGS'den çok iyi bir sıralamaya yerleşmeleri lazım.

iyi bir liseye yerleşebilmek için, 8.sınıfta okuyan öğrencilerin, hem çok çalışmaları gerekiyor hem de bu çalışmalarını planlı ve doğru yapmaları lazım.

Bu aşamada, örnek soruların çözümü oldukça mühim.Zaten, LGS sınavında sorulan sorular örnek sorular tarzında oluyor.Sağda solda o kadar çok LGS hazırlık kitabı var ki.Bunların bir kısmı LGS soru tarzından uzaklaşabiliyor.Bu noktada en doğru kaynağın MEB'in yayınlandığı örnek LGS sorular olduğunu düşünüyoruz.

2020 LGS 2020 LGS Liselere Giriş Sınavı 2019 Aralık sözel ve sayısal örnek soru kitapçıkları