Sözleşmeli öğretmen ataması kontenjanları

Milli Eğitim Bakanlığı, yaptığı duyuruda sözleşmeli öğretmen hakkında kontenjan dağılımını ve atama takvimini paylaştı. İşte sözleşmeli öğretmen kontenjanları!

Sözleşmeli öğretmen ataması kontenjanları
Bu içerik 1764 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmen alımı hakkında kontenjan dağılımını ve atama takvimini paylaştı. İşte sözleşmeli öğretmen kontenjanları ve atama takvimi!

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN KONTENJANLARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından internet üzerinden yapılan açıkalamaya göre, 20 bin 127 öğretemene ihtiyaç duyulacak. Öğretmen ataması rakamları şöyle;

Sınıf öğretmenliği: 3 bin 570

İngilizce öğretmenliği: 2 bin 193

Din Kültürü öğretmenliği: 2 bin 143

Türkçe öğretmenliği: bin 140

Okul öncesi öğretmenliği: bin 720

Fen ve Teknoloji öğretmenliği: bin 3

Matematik öğretmenliği: bin 835

Böylece toplamda 20 bin 127 boş kadro, MEB tarafından değerlenecek ve 20 bin 127 öğretmen eğitim hayatını adım atmış olacak. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik, okul öncesi ve sınıf öğretmenliği alanlarında 2016 KPSS'de KPSSP121 puan türünden, diğer alanlarda ise KPSSP10 puan türünden 50 ve üzeri puan alan sözleşmeli öğretmen adayları 15 - 21 Mart 017 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, sözlü sınav başvurusu "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr" adreslerinden elektronik ortamda yapabilecek ve başvurularının ardından karşısına çıkan "Elektronik Başvuru Formu"nun bir çıktısını, şahsen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden onaylatacak.

sözleşmeli öğretmen atamaları sözleşmeli öğretmen kontenjanları