Öldürülen Okul Müdürü Olayında 3 Tutuklama

İzmir'in Ödemiş ilçesinde okul müdürünün silahlı saldırıyla hayatını kaybetmesi olayına ilişkin gözaltına alınan 2 öğrenci ve azmettirdiği ileri sürülen baba çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Öldürülen Okul Müdürü Olayında 3 Tutuklama
Bu içerik 1643 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre, İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in makamında silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmesiyle ilgili gözaltına alınan 11. sınıf öğrencileri U.Y. ile İ.P. jandarmadaki işlemlerinin ardından, sağlık kontrolüne gönderildi.

Yapılan tetkiklerde öğrencilerin vücutlarında uyuşturucu madde kalıntısı bulunduğu belirlendi.

Adliyeye sevk edilen öğrenciler U.Y. ve İ.P. "kasten adam öldürme", U.Y'nin babası B.Y. ise "adam öldürmeye azmettirmek" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Cinayet zanlısı 2 öğrenci ve azmettirici baba tutuklandı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde okul müdürünün makamında silahlı saldırıya uğramasına ilişkin gözaltına alınan 2 öğrenci ve azmettirdiği ileri sürülen baba çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in makamında silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili gözaltına alınan 11. sınıf öğrencileri U.Y. ile İ.P. jandarmadaki işlemlerinin ardından, sağlık kontrolüne gönderildi.

Yapılan tetkiklerde öğrencilerin vücutlarında uyuşturucu madde kalıntısı bulunduğu belirlendi. Adliyeye sevk edilen öğrenciler U.Y. ve İ.P. "kasten adam öldürme", U.Y'nin babası B.Y. ise "adam öldürmeye azmettirmek" suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

- Olay Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde, daha önce bir öğrenciye silah çektiği gerekçesiyle disiplin kurulu cezası verilen 11. sınıf öğrencisi U.Y. ile İ.P, dün okul müdürü Ayhan Kökmen'in odasına gitmişti.

Pompalı tüfekle açılan ateş sonrası yaralanan Kökmen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. 

Okul müdürü öldüren öğrencilerde uyuşturucu tespit edildi İzmir'in Ödemiş ilçesinde okul müdürünün makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, gözaltına alınan öğrencilere yapılan tetkiklerde uyuşturucu madde kalıntısı tespit edildi.

Alınan bilgiye göre, Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Kökmen'in makamında silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili gözaltına alınan 11. sınıf öğrencileri U.Y. ile İ.P. jandarmadaki işlemlerinin ardından, sağlık kontrolüne gönderildi.

Öğrencilerin idrar tahlilinde vücutlarında uyuşturucu madde kalıntısı bulunduğu belirlendi. Öte yandan, adliyeye sevk edilen öğrencilerin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

- Olay Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde, daha önce bir öğrenciye silah çektiği gerekçesiyle disiplin kurulu cezası verilen 11. sınıf öğrencisi U.Y. ile İ.P, dün okul müdürü Ayhan Kökmen'in odasına gitmişti. Pompalı tüfekle açılan ateş sonrası yaralanan Kökmen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Kökmen'in cenazesi bugün defnedilmişti.

AA/İHA

 

Öldürülen okul müdürü Ödemiş ilçesinde okul müdürü