AÖL SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK

AÖL 2. dönem oturumları için geri sayım başladı. AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavına kısa bir süre kalması sebebiyle sınav yerleri ve sınav giriş belgesi büyük merak konusu oldu.

AÖL SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK
Bu içerik 2031 kez okundu.

AÖL 2. dönem oturumları için geri sayım başladı. AÖL (Açıköğretim Lisesi)  sınavına kısa bir süre kalması sebebiyle sınav yerleri ve sınav giriş belgesi büyük merak konusu oldu. Peki, 6-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan AÖL sınav yerleri açıklandı mı? Sınav giriş belgesi nasıl görüntülenir? 

Konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığından resmi açıklama geldi ve açıköğrem lisesi 2.dönem sınav giriş belgesi yayımlandı.. Aşağıda bulunan adımları takip ederek 2019 AÖL sınav giriş yerleri görüntüleyebilirsiniz.
BELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ


AÖL SINAVI NE ZAMAN SAAT KAÇTA DÜZENLENECEK?

Açıköğretim Lisesi sınavları 6-7 Nisan 2019 tarihlerinde uygulanacak. 

1. Oturum: 9:30 Cumartesi

2. Oturum: 14:00 Cumartesi

3. Oturum: 14:00 Pazar

Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre; Açıköğretim Lise 1. dönem sınavı, 6-7 Nisan 2019 tarihinde yapılacaktır. 


AÖL sınavlarında her soru 4 şıktan oluşmaktadır. Sınavlar iş takviminde yazan tarihlerde hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, 3 oturumda yapılıyor. Buna göre ilk oturum saat sabah  9:30’da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00’te yapılıyor. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı tanınıyor. 
SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?
6-7 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan AÖL 1.dönem sınav yerlerini http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden güvenlik kodu, öğrenci numarası ve şifre ile öğrenci girişi yapan öğrenciler menüden sınava giriş belgesi alabilirler ve sınava giriş yerlerini öğrenebilirler. Sınav Giriş Belgenizi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz. BELGEYİ YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

aöl aol açık lise aol öğrenci giriş aöl giriş aöl öğrenci girişi aöf sınav giriş belgesi açık lise sınav yerleri 2019 acik lise aöl sınav yerleri açıklandımı 2019 açık lise öğrenci girişi açık öğretim sınavı ne zaman 2019 aci