2020 yılı kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başlıyor

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2020 yılı kayıt yenileme işlemleri başladı. Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri ile ilgili merak edilenleri derledik. İşte AÖF kayıt yenileme için ders seçimi ve para yatırma işlemlerinin nasıl yapılması gerekt

2020 yılı kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başlıyor
Bu içerik 1775 kez okundu.

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? 2020 yılı kayıt yenileme işlemleri başladı. Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri ile ilgili merak edilenleri derledik. İşte AÖF kayıt yenileme için ders seçimi ve para yatırma işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili detaylar...
AÖF ders seçimi ve para yatırma işlemi  AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?
Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 yılı kayıt yenileme işlemleri 5 Ekim (bugün) itibariyle başlıyor.

AÖF kayıt yenileme 16 Ekim Cuma günü saat 23.30'da sona erecek.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemleri için ders seçimi ve kayıt yenileme bedeli ödenmesi gerekiyor. Ders seçimi yapmadan bankada ödeme bilgisi oluşmayacaktır. 45 AKTS krediyi geçmeeycek şekilde ders seçimi yapılmaldır.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

AÖF PARA YATIRMA NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt işlemleri için internet bankacılığı ya da ATM kullanılabilir. ATM'den para yatırmak için Ziraat Bankası ATM'lerinden ödeme işlemleri adımını seçmeniz gerekmektir. Ödeme işlemlerinin ardından Eğitim/Sınav ödemeleri - Üniversite ödemeleri - Anlaşmalı Üniversite ödemeleri adımlarını izleyerek çıkan ekrana ödeme yapacağınız üniversitenin il plaka kodunu giriyorsunuz. Çıkan ekranda Anadolu Üniversitesi - Açık Öğretim adımlarını izleyerek T.C. kimlik numarası ya da öğrenci numarasını giriyorsunuz.


 
AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİLLİYET

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır AÖF ders seçimi ve para yatırma işlemi KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR