Açık Lise Sınavlarındaki Kodlama Hataları İçin Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Açık Lise Sınavlarındaki Kodlama Hataları İçin Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Açık Lise Sınavlarındaki Kodlama Hataları İçin Sınav Ne Zaman Yapılacak?
Bu içerik 2483 kez okundu.

Açık Öğretim Kurumları 31 Mart günü yapılan 2. dönem açık lise ve ortaokul sınavlarında adaylara gelen optik formalar ile ders sayılarında uyuşmazlık yaşandı. Bu nedenle bir çok aday girmesi gereken tüm derslerden sınava girmedi. Hata tüm Türkiye'de yaşandı.

Sorun tam olarak, soru kitapçığında soruların yer almasına rağmen cevapların işaretlenmesi gereken optik formlarda bulunmamasından kaynaklanıyor. Tüm illerde sabah oturumunda bina sorumluları tek tek tutanak tutmak zorunda kaldı.Ancak öğleden sonra MEB'in illeri bilgilendirmesi nedeniyle tutanak tutulmadı.Sadece optiği hatalı olan öğrenciler telafi sınavı yapılacağı konusunda bilgilendirildi.

31 Mart - 1 Nisan Açık Lise kodlama hataları için sınav ne zaman yapılacak,hangi tarihte tekrar sınav yapılacak? 31 Mart - 1 Nisan'da sınava giren açık lise öğrencileri bu sorunun cevabını merak ediyorlardı.MEB telafi sınavı ile ilgili açıklama yaptı.

MEB'in hatalı kodlama ile ilgili açıklaması:

"Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart - 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4'ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.

4'ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30'da telafi sınavı yapılacaktır.

Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Açık Öğretim Kurumları 31 Mart günü yapılan 2. dönem açık lise ve ortaokul sınavlarında adaylara gelen optik formalar ile ders sayılarında uyuşmazlık yaşandı. Bu nedenle bir çok aday girmesi gereken tüm derslerden sınava girm