YÖKDİL Sınavı Başvurusu Başladı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından resmi internet sitesinde üçüncü YÖKDİL sınavı başvurularının alınmaya başladığına ilişkin bir duyuru yayımlandı. Peki, Akademik yabancı dil yeterliliklerinin test edileceği YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, İng

YÖKDİL Sınavı Başvurusu Başladı
Bu içerik 1411 kez okundu.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından resmi internet sitesinde üçüncü YÖKDİL sınavı başvurularının alınmaya başladığına ilişkin bir duyuru yayımlandı. Peki, Akademik yabancı dil yeterliliklerinin test edileceği YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde düzenlenecek

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından resmi internet sitesinde üçüncü YÖKDİL sınavı başvurularının alınmaya başladığına ilişkin bir duyuru yayımlandı. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)'ün gerçekleştirdiği duyuruya göre, YÖKDİL başvuruları 26 Eylül 2017 yani bugün itibariyle ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden alınmaya başlandı. Sınava katılım sağlamak isteyen adaylar, 2017 yılının üçüncü YÖKDİL sınavına başvuru işlemi ‘’yokdil.yok.gov.tr’’ resmi internet adresi üzerinden yapabilecek.

YÖKDİL sınavı; fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerini kapsayacak.

YÖKDİL sınavına; yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilecekler.

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINMAYA BAŞLAYACAK?

Üçüncü YÖKDİL sınavına girecek olan adayların başvuruları 26 Eylül 2017 ile 6 Ekim 2017 tarihleri arasında alınacak ve elektronik ortamdan başvuru yapacak olan adaylar internet adresinden başvurularını yapabilecekler.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Üçüncü YÖKDİL Sınavı, 5 Kasım 2017 Pazar günü, 30 (otuz) ilde toplam 35 (otuz beş) sınav merkezinde, saat 09.30'da, tek oturum halinde gerçekleştirilecektir.

Sınav fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında; İngilizce, Arapça, Almanca ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

2017 yılının üçüncü YÖKDİL sınavına başvuru işlemi ‘’yokdil.yok.gov.tr’’ resmi internet adresi üzerinden yapılabilecek.

AŞAĞIDAKİ LİNK ARACILIĞIYLA YÖKDİL BAŞVURU İŞLEMİNDE BULUNABİLİRSİNİZ:

http://yokdil.yok.gov.tr/

 

Haber7

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINMAYA BAŞLAYACAK YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? YÖKDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK