Okul Müdürlerinin Dikkatine

Milli Eğitim Bakanlığı Fatih projesi kapsamında Kurum müdürleri tarafından Okulların koordinat bilgilerinin güncellenmesini istedi...

Okul Müdürlerinin Dikkatine
Bu içerik 3972 kez okundu.

Fatih Projesi kapsamında okulların koordinat bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Okulların koordinat bilgilerinin güncellenmesi amacıyla Android İşletim Sisteminde çalışacak “Okul Koordinatı” adında mobil uygulama geliştirilmiştir.

Okul müdürü, müdür vekili, müdür yetkili öğretmen, müdür başyardımcısı ya da müdür yardımcılarının ilgili uygulamayı Android işletim sistemli telefon ya da tabletlerine yükleyip ekteki kılavuzda belirtilen şekilde okul koordinat bilgilerini uygulama üzerinden kayıt etmeleri gerekmektedir.

Bu koordinatların Fatih Projesinde keşif vb. çalışmalarında kullanılacağı için koordinat bilgilerinin doğruluğu önem arz etmektedir.

Bu kapsamda 23.03.2017 Perşembe günü mesai bitimine kadar koordinat güncelleme çalışmalarının titizlikle yapılması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Okul Koordinatı Kullanım Kılavuzu

Okul Koordinatı Uygulaması Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Fatih Projesi kapsamında ihtiyaç duyulan okul koordinatı verilerinin toplanması amacıyla geliştirilmiştir.

Okul Koordinatı uygulaması sadece idareciler (Okul Müdürü, Müdür Vekili, Müdür Yetkili Öğretmen, Müdür Yardımcısı veya Müdür Başyardımcısı) tarafından kullanılacaktır.

ÖNEMLİ UYARILAR

1. DİKKAT: Uygulamayı idarecisi olduğunuz okuldayken çalıştırmanız gerekmektedir. Eğer farklı bir konumdayken uygulamayı çalıştırıp konum gönderirseniz; uygulama o an bulunduğunuz konumu okulunuzun konumu olarak kaydedecektir. Okul koordinatının yanlış olmaması için lütfen uygulamayı okulda çalıştırınız ve konum gönderiniz.

2. Eğer okulunuz birden çok binadan oluşuyorsa, okul konumunu ana binada bulunduğunuzda gönderiniz.

3. Uygulamayı kullanmadan önce cihazınızın konum servislerini (GPS) açınız.

4. Cihazınızda bulunan EBA Mobil uygulamasıyla giriş yaptıktan sonra Okul Koordinatı uygulamasını kullanabilirsiniz.

5. Koordinat bilgilerinin doğruluğu açısından koordinat bilgilerini açık alanda (okul bahçesinde) uygulamayı kullanarak gönderiniz.

6. Birden çok okulda idareci olarak görevliyseniz, görevli olduğunuz okullarda ayrı ayrı konum gönderimi yapmanız gerekmektedir.

UYGULAMAYI CİHAZINIZA YÜKLEME ve KULLANMA

1) Okul Koordinatı uygulamasını Google Play'den Okul Koordinatı şeklinde arayarak, https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.eba.getcoordinate ya da

2) Uygulamayı cihazınıza kurunuz.

3) Cihazınızın konum bilgisini (GPS'İ) açınız.

4) Okul Koordinatı uygulamasını çalıştırınız.

 

 

 

 

fatih fatih projesi okulun konumunu belirleme okulun konumunu belirleme okul konumu