Her ay somut bir proje sunacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ay somut bir proje sunacaklarını söyledi. İki haftalık sömestr tatilinin ardından ikinci yarıyıl bugün başladı. 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ders başı yaptı.

Her ay somut bir proje sunacağız
Bu içerik 1445 kez okundu.

Her ay somut bir proje sunacağız. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her ay somut bir proje sunacaklarını söyledi. İki haftalık sömestr tatilinin ardından ikinci yarıyıl bugün başladı. 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ders başı yaptı.  

Milli Eğitim Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında Hazine Taşınmazları Karşılığında Okul Yapılmasına İlişkin protokol imzalandı. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenci, öğretmen ve velilere sağlıklı, başarılı bir yeni öğretim dönemi diledi.
HER AY SOMUT BİR PROJE SUNACAĞIZ

 Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anne babalardan özellikle istirham ediyorum; önemli olan çocuklarımızın öncelikle sağlığı, kişiliği ve güçlü bir şahsiyet geliştirmesi ve arkasından da eğitim öğretimle ilgili hedeflerimiz elbette. Ama bu hedefler, muhakkak surette çocukların ilgi ve yetenekleriyle paralel olmalı. Sevgili çocuklarla beraber öğretmenlerimizle beraber biz dersimize başlıyoruz. Yeni döneme hazırız. Daha güzel, daha neşeli, daha başarılı bir öğretim dönemi için hep beraber buradayız.
DAHA NİTELİKLİ BİR EĞİTİM HAYATI İÇİN

Çocukların gözlerinin ışıl ışıl parlaması beni çok mutlu etti. Okulda hep birlikte güzel işler başardıklarını ve mutlu olduklarını gösteren bir işaret bu. Bütün ekip arkadaşlarımız olarak Türkiye'deki tüm öğretmenlerimiz, tüm okul yöneticilerimiz ile beraber ülkenin eğitim hikayesini birlikte yazmaya devam edeceğiz. İnşallah sağlıkla, mutlulukla, başarıyla muvaffakiyetle yeni bir dönemi daha hep birlikte geçireceğiz. Bunun çok daha kaliteli, çok daha yüksek standartlarda gerçekleşebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzdeki aylarda da eğitim öğretim hayatımızın çok daha nitelikli bir şekilde sürmesi için somut projelerimizi her ay peş peşe sunma imkanı bulacağız." 
HANGİ PROJELER AÇIKLANACAK?

Bakan Selçuk, bir soru üzerine yakında açıklayacakları projeler arasında Okul Profili Değerlendirme, e-portfolyo, öğretmen eğitimi ve mesleki ve teknik eğitimi gibi konular olduğunu söyledi. 

Bakan Selçuk, Sıfır Atık Projesi'nin uygulandığı okulun öğrencilerinden atık malzeme tasarımları hakkında da bilgi aldı. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk HER AY SOMUT BİR PROJE SUNACAĞIZ Okul Profili Değerlendirme e-portfolyo Sıfır Atık Projesi atık malzeme tasarımları