EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Bugün Başladı.

EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Bugün Başladı.

EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Bugün Başladı.
Bu içerik 1423 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen EBA kurs başvuruları bugün başladı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından alınan EBA kurs başvurusu 24-30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak. Daha sonra 1-7 Temmuz günleri arasında sınıflar oluşturulacak. 8 Temmuz 2019 tarihinde ise kurslar başlayacak ve 1 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

EBA Burs Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz dönemi kurs başvurularında e-okul sisteminde sınıf atlatma işlemi yapılamadığından dolayı öğrencilerin o sene tamamladıkları sınıf seviyesi seçilecek. Yaz dönemi kurslarında öğrencilerin tamamlamış oldukları sınıf seviyesi ders müfredatı tekrar edilebilir ya da bir üst sınıf seviyesinin müfredatı uygulanabilir. Ayrıca yaz dönemi kurslarına öğrencilerin okullarının bulunduğu il ve ilçe sınırları dışında da katılabilmeleri mümkündür.

Yaz dönemi kursları kapsamında hafta içerisinde ve hafta sonunda en çok 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs düzenlenebilir. Halk eğitim merkezleri tarafından yürütülen kurslarda ise hafta içerisinde ve hafta sonunda yine en çok 5 farklı dersten toplam 8 saate kadar kurs verilebilmektedir. Ayrıca kurslarda bir ders için açılan kurs süresi 16 ders saatinden az olamaz kuralı yaz kurslarında ise uygulanmamaktadır.

Öğrenciler Kurs Merkezlerini Seçebilir

MEB'e bağlı okullarda öğrenim gören öğrenciler ile özel eğitim kurumlarındaki öğrenciler EBA sistemi üzerinden E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü'nden kurs başvurusu yapabilirler. Açıköğretim okullarına devam eden öğrenciler ise kurs başvuruları için halk eğitim merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifrelerini alarak e-kurs modülüne giriş yaptıktan sonra DYK komisyonları tarafından belirlenen okulları tercih edebilirler.

Halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat eden kursiyerler, aldıkları e-kurs şifresi ile e kurs modülü üzerinden başvuru yapabilirler. Öğrenciler kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından istediklerini seçebilirler.

EBA kurs başvurusu içintıklayınız...

EBA Kurs Öğrenci Başvuruları Bugün Başladı. EBA Kurs Öğrenci Başvuruları