Ehliyet Sınav Ücreti, Açık Ortaokul ve Lise Ücretleri Kredi Kartıyla Nasıl Ödenebilecek?

MEB Ehliyet,Açık Ortaokul ve Açık lise başta olmak üzere bir çok sınav için kredi kartıyla ödeme yöntemi olan "MEB ÖDEME SİSTEMİ"ni hayata geçirdi.

Ehliyet Sınav Ücreti, Açık Ortaokul ve Lise Ücretleri Kredi Kartıyla Nasıl Ödenebilecek?
Bu içerik 3184 kez okundu.

MEB Ehliyet,Açık Ortaokul ve Açık lise başta olmak üzere bir çok sınav için kredi kartıyla ödeme yöntemi olan "MEB ÖDEME SİSTEMİ"ni hayata geçirdi.

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan merkezi sistem sınavlarına başvuracak kişiler, sınav ücretlerini kredi kartı ile internet ortamından 7 gün 24 saat yatırabilecek

Millî Eğitim Bakanlığı uygulama öncesi ehliyet, açık lise ve ortaokul, görevde yükselme, elektronik ortam sınavları gibi merkezi sistem sınavlarının ücretlerini "Online tahsilat sistemi" ile kamu bankaları aracılığıyla tahsil ediyordu. 

Bilgi İşlem Dairesi ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen proje ile sınavlara başvuracak kişilere ücretlerini kredi kartları ile internet ortamından 7 gün 24 saat yatırabilme olanağı getirildi. 

Adaylar bankalara gitmeden ev, iş yeri veya mobil cihazlardan sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayabilecek.

MEB ÖDEME SİSTEMİ

Sınav ücreti, "https://odeme.meb.gov.tr" adresinden yatırılabilecek.

MEB başta açık ortaokul ve açık lise olmak üzere yapmış olduğu merkezi sınavlar için "Milli Eğitim Bakanlığı ÖDEME SİSTEMİ" sayfasını aktif hale getirdi. 

Adaylar önümüzdeki günlerde google'de "meb ödeme" "ödeme meb" "meb sınav ödeme" "açık lise ödeme" "açık ortaokul ödeme" ""ehliyet ödeme" aramalarını yaparak da bu adrese ulaşabilecekler.

MEB Ödeme Sistemi üç ana bölümden oluşuyor:

A-Başvuru Bilgiler (Sınav seçimi ve ödeme kontrolü) 
B-Sınav Bilgileri (Seçilen sınava ait ödeme tutarı)
C-Ödeme Bilgileri (Ödeme Sonucu)

Gireceği sınavın ücretini kredi kartıyla ödemek isteyen sayfaya giriş yapınca açılan sayfada;

1)  "Resimdeki rakamları" doğru girmeli. 

2) Başvuru bölümünden hangi sınav için ücret ödeyecekse onu seçmeli.

MEB Kredi Kartı Ödeme

3) Kimlik ve Telefon numaralarınızı giriniz.

Meb Ödeme Sayfası

4) "Merkezi Sistem Sınav Yönergesini okudum ve kabul ediyorum." işaretleyiniz.

SINAV ÖDEMELERİM

MEB ödeme sayfasında üst menüden "SINAV ÖDEMELERİM" e tıklayarak gireceğiniz sınav yada sınavlar için yapılan ödemeleri görebilirsiniz.

Bunun için bu menüye tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi açılan ekrandaki ilgili bölümleri doldurmanız yeterli.

MEB Sınavlarım ödeme

 Ogretmenler.Com

kredi kartı ödeme sistemi mEB kredi kartı ödeme sistemi Meb Kartla ödeme Meb açık lise kredi kartı ile ödeme sistemi