9.Sınıf Müfredatı-Konuları - Tüm Dersler

yılında İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 dersin konusu değişti.

9.Sınıf Müfredatı-Konuları - Tüm Dersler
Bu içerik 19012 kez okundu.

2017-2018 yılında İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 dersin konusu değişti.

Bu derslerin yeni konularını öğrenmek için bu yıl yayınlanan müfredat programına bakmamız gerekiyor.

Bu yeni konular 2017-2018 yılında sadece İlkokul 1., ortaokul 5. ve lise 9.sınıfta okutulacak.2018-2019 yılında ise tüm kademe ve sınıflarda yeni konular okutulacak.

FEN LİSESİNDE BAZI DERSLERİN KONULARI FARKLI

Lise müfredatında tüm zorunlu derslerin ve bazı seçmeli derslerin müfredatı tamamen değişti.Diğer bir değişiklik fen lisesinde matematik,fizik,kimya ve biyoloji konuları diğer liselerden farklı olması.

2017-2018 Yılından itibaren liselerde haftalık ders çizelgesinde bir takım değişiklikler oldu.Bazı derslerin saati artarken bazı derslerin saatleri arttı.

9.Sınıf Zorunlu Dersler ve Haftalık Ders Saat Sayıları

Liselerde haftalık ders saati:40,ortak ders saati:34, Seçmeli ders saati:5, Rehberlik ve yönlendirme:1

Türk Dili ve Edebiyatı (5), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi(2), Tarih(2), Coğrafya(2), Matematik(6),Fizik(2), Kimya(2), Biyoloji(2), İngilizce(4), İkinci Yabancı Dil(Almanca-Fransızca)(2), Beden Eğitimi ve Spor(2), Görsel Sanatlar/Müzik(2), Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü(1)

Bütün bu derslerin konuları değişti.Bir önceki konularla karıştırmamak için yeni müfredatı dikkate almamız gerekir.Biz de bu nedenle 9.sınıfta müfredatı değişen tüm derslerin öğretim programlarını burada da ayrıca paylaşıyoruz.

9.Sınıf ; Almanca,Beden Eğitimi ve Spor,Biyoloji,Coğrafya,Fen Lisesi Biyoloji,Fen Lisesi Fizik,Fen Lisesi Kimya,Fen Lisesi Matematik,Fizik,Fransızca,Görsel Sanatlar,İngilizce,Kimya,Matematik,Müzik,Peygamberimizin Hayatı,Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü,Tarih,Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2),Türk Dili ve Edebiyatı derslerinin konularını en doğru şekilde öğretim programından öğrenebilirsiniz. Bunun için derslerin programlarını MEB Müfredat sitesinden yada aşağıdan indirebilirsiniz.

2017-2018 YILI DERS DERS LİSE (9.SINIF) ÖĞRETİM PROGRAMLARI- DERS KONULARI
(Hangi dersin programın indirmek istiyorsanız o derse tıklayınız)

Almanca
Beden Eğitimi ve Spor
Biyoloji
Coğrafya 
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (Taslak Konular)
Fen Lisesi Biyoloji
Fen Lisesi Fizik
Fen Lisesi Kimya
Fen Lisesi Matematik
Fizik
Fransızca
Görsel Sanatlar
İngilizce
Kimya
Matematik
Müzik
Peygamberimizin Hayatı
Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü
Tarih
Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2)
Türk Dili ve Edebiyatı

Her dersin programında 9.sınıfta hangi konuların kaç ders saatinde okutulacağı,kaç kazanım olduğu,tüm konular içindeki oranı 9.sınıf fizik örneğinde olduğu gibi yer almaktadır.
(Genelde konular, programın 15-25.sayfalarında yer alıyor)

Örnek:(9.Sınıf Fizik Konuları,Lise Fizik Programı sayfa:19)

9.Sınıf Fizik Konuları

Müfredatı değişmeyen seçmeli derslerde önceki öğretim programları okutulacak.Yani bu yıl, müfredatı değişmeyen derslerde geçen yıl okutulan konular okutulmaya devam edilecek. 

LİSE MÜFREDAT PROGRAMLARI (TÜM SINIFLAR)

2017-2018 Yılı Anadolu Lisesi Haftalık Ders Çizelgesi
2017-2018 Yılı Fen Lisesi Haftalık Ders Çizelgesi

Ogretmenler.Com  

9.sınıf müfredatı yeni müfredat