2017-2018 Yılı TEOG Yerleştirme Fen ve Anadolu Liseleri Taban Puanları

TEOG 1.yerleştirme sonucuna göre liselerin 2017 yılı TEOG taban puanları şimdilik belli oldu.

2017-2018 Yılı TEOG Yerleştirme Fen ve Anadolu Liseleri Taban Puanları
Bu içerik 5760 kez okundu.

MEB 7 Ağustos'da TEOG 1.yerleştirme sonucuna göre liselerin 2017 yılı TEOG taban puanları şimdilik belli oldu.

Hangi İL'de,hangi anadolu lisesinin,hangi fen lisesinin taban puanı kaç? Anadolu ve fen liselerinin kontenjan açığı var mı? Hangi nakil dönemi ne zaman başlıyor? Nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? vb soruların cevabı için sayfa sayfa,site site dolaşmanız gerek yok.Tüm bu soruların cevabı bu haberimizde...

Kısaca 9.Sınıf öğrencileri, nakil dönemleri de dahil olmak üzere, 2017-2018 yılı liselerin kontenjan ve taban puan bilgileriyle ilgili gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirler.

MEB 2017 Yılı TEOG Anadolu ve Fen Liselerinin 9.Sınıf taban puanları ilk sonuç açıklanması ile şimdilik belli oldu.9.sınıflar için de normal nakillerde dikkate alınacak taban puanlar yerleştirmeye esas nakillerden sonra son şeklini almış olacak.

2017-2018 eğitim öğretim yılı 9.sınıfların TEOG yerleştirmeye esas 1.nakil işlemleri 14 Ağustos'ta başlayacak.

Herhangi bir liseye yerleşip, sonucu beğenmeyen 9.sınıf öğrencileri!

"TEOG Yerleştirmeye Esas Nakilleri" ile iyi bir liseye yerleşme fırsatınız olabilir.Fırsatı Kaçırmayın!

Yerleştirme işlemlerinin sonuçlanması sonrasında 3 defa nakil başvurusu yapılabilecek.

Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

9.SINIFLAR NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

1. Nakil tercih başvuruları 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak; sonuçlar 21 Ağustos 2017'de açıklanacak.

2. Nakil tercih başvuruları 21-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak; sonuçlar 28 Ağustos 2017'de açıklanacak.

3. Nakil tercih başvuruları 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihleri arasında alınacak; sonuçlar 8 Eylül 2017'de açıklanacak.

Tercih başvurusunda bulunmayan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

2017 YILI TEOG 1.YERLEŞTİRME ve NAKİL SONUCU OLUŞAN LİSELERİN TABAN PUANLARI

Hemen baştan şunu söyleyelim.Liselerin 2017-2018 yılı taban puanları 9.sınıf yerleştirmeye esas nakiller sonunda netleşmiş olacak.

Şimdilik sadece 7 Ağustos 2017 tarihinde açıklanan yerleştirme ile oluşan tabab puanlar belli oldu.Buradaki taban puanlar her nakil sonucunda değişebilir.

Örneğin TEOG 1.yerleştirme sonucuna göre taban puanı 485,90 olup kontenjanı dolu olan bir okulun taban puanı şöyle değişebilir:485 ile ilk sırada yerleşen bir öğrenci 1.yerleştirmeye esas nakil başvurusu ile bir fen lisesine geçiş yaptığında bir başka liselerden bu okula nakil başvurusu yapanlardan en yüksek puanı 484,56 olan öğrenci fen lisesine geçen öğrencinin yerine geleceği için okulun 1.nakilden sonrai taban puanı 484,56 ya düşmüş olur.Bunun tam tersi olarak bu okulun taban puanı yükselebilir.Bu şekilde tüm nakillerden sonra taban puanların değişme ihtimali var.

Ve en son tüm yerleştirmeye esas nakiller bittikten sonra okulların 2017-2018 yılı yerleştirme taban puanları son şeklini almış olacak.

Daha sonra 9.sınıflar için normal nakil süreci başlayacak.

9.Sınıflar okul döneminde nakil için başvuru yaparken diğer sınıflar için geçerli olan nakil kurallarına göre nakil başvurusu yapabilecekler.Yani yerleştirmeye esas nakil döneminde olduğu gibi her istedikleri okula başvuru yapamayacaklar.Hem okulun kontenjanı olmalı hem de puanı nakil isteyeceği okulun taban puanından yüksek olmalı.

KONTENJAN VE TABAN PUANLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

İstanbul,Ankara,İzmir,Adana,Adıyaman,Afyonkarahisar,Ağrı,Aksaray,Amasya,Antalya,Ardahan,Artvin,Aydın,Balıkesir,Bartın,Batman,Bayburt,Bilecik,Bingöl,Bitlis,Bolu,Burdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Düzce,Edirne,Elazığ,Erzincan,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Iğdır,Isparta,Kahramanmaraş,Karabük,Karaman,Kars,Kastamonu,Kayseri,Kırıkkale,Kırklareli,Kırşehir,Kilis,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,Mardin,Mersin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,Ordu,Osmaniye,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,Sivas,Şırnak,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yalova,Yozgat,Zonguldak

Tüm illerdeki,tüm liselerin kontenjan ve taban puanlarını buradan öğrenebilirsiniz. (Yerleştirmeye esas nakil döneminde buradaki bilgiler sürekli değişebilir.Her nakil sonucu açıklandığında tekrar bakmanızda yarar var)

2017 Yılı Fen,Anadolu ve Diğer Liselerin Taban Puanları ve Boş Kontenjan Durumlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ 

( 2017  YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ UYGULAMASI YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL TERCİH BAŞVURULARI TERCİH LİSTELERİ)

BOŞ KONTENJAN: 7 Ağustos 2017 tarihli yerleştirme sonuçlarına göre kalan boş kontenjan değerleridir. İlgili makam oluruna göre özel okullara nakil geçişleri sürekli açık olacağı için boş kontenjan değerleri ayrılan öğrencilerden dolayı anlık değişebilir.
TABAN PUAN:7 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilen yerleştirme sonuçlarına göre tercihe son yerleşen öğrencinin puanıdır.

2017-2018 yılı nakil başvurusu için kontenjanı ve taban puanını öğrenmek için şu sırayı takip etmelisiniz.

1) Açılan sayfada öncelikli olarak, hangi tür lisenin kontenjanına yada taban puanına bakmak istiyorsanız, lise türünü seçiniz.

2) Ardından İl-İlçe seçimi yaparak okulları listeleyin.

2017 Yılı Lise Taban Puanlar 

Örneğin biz burada İstanbul-Beşiktaş'taki anadolu liselerinin listesini görmek istedik.Gördüğünüz gibi listede buradaki okulların kontenjan ve taban puanı dışında okulun öğretim şekli,pansiyon durumu ve yabancı dilini de öğrenilebiliyor.

Listede Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi 497 ile en yüksek taban puana sahip.

Bu sayfayı nakil dönemlerinde güncellemeye çalışacağız.

2017-2018 yılında liseye başlayacak geçen yılın 8.sınıf örencilerine başarılar dileriz.

Ogretmenler.Com   

2017-2018 Yılı TEOG Yerleştirme Fen ve Anadolu Liseleri Taban Puanları 2017 yılı TEOG taban puanları