9.Sınıflara Okula Uyum Programı Uygulanacak

2017-2018 Yılında Liselerde de 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde Okula Uyum Programı Uygulanacak

9.Sınıflara Okula Uyum Programı Uygulanacak
Bu içerik 4076 kez okundu.

2017-2018 Yılında Liselerde de 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde Okula Uyum Programı Uygulanacak

İlkokul 1. sınıf Ortaokul 5. sınıf ve Lise 9. Sınıflara okula uyum programı uygulanacak

9.Sınıfların uyum programıyla ilgili olarak MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü şu duyuruyu yaptı:

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla Bakanlığımız ve UNICEF işbirliğinde Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu geliştirilmiştir.

Ortaöğretime Uyum Programı okullarda; okul yöneticileri ve rehber öğretmeni koordinasyonunda, hazırlık, 9. sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlangıcında uygulanacaktır.

Ortaöğretime Uyum Programı uygulanmadan önce, Ortaöğretime Uyum Programı Eğitim Videosu okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından izlenmelidir. (Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz..)

Ortaöğretime Uyum Programı kapsamında hazırlanan set içerisinde Uyum Etkinlikleri’nin yanı sıra Mevzuat ile Gençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabı da bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden paylaşılan söz konusu dokümanlar Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm okullara basılı olarak da gönderilmiştir.

Video ve Dokümanlar:

        - Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu Uyum Etkinlikleri

        - Mevzuat

        - Gençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabı      

Okula Uyum Programı 9.Sınıflara Okula Uyum Programı 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde Okula Uyum Programı Uygulanacak