Okula Uyum Haftası 11 Eylül’de Başlıyor!

Yeni eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul 1 ve ortaokul 5. sınıfa devam edecek öğrencilerin okula uyum haftası 11-15 Eylül 2017’de gerçekleştirilecektir

Okula Uyum Haftası 11 Eylül’de Başlıyor!
Bu içerik 3443 kez okundu.

Yeni eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul 1 ve ortaokul 5. sınıfa devam edecek öğrencilerin okula uyum haftası 11-15 Eylül 2017’de gerçekleştirilecektir 

Bu haftada çocuğun gözüyle bakan ve çocuğun sesi olan uygulama kılavuzu okullarımıza ulaştırılmıştır.

Okul öncesi eğitime, ilkokul ve ortaokullara yeni başlayacak öğrenciler, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlama tarihi olan 18 Eylül´den bir hafta önce okula başlayacak olup yeni eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitime, ilkokul 1. ve ortaokul 5. sınıflara  kayıt olan öğrencilerin uyum haftası 11 Eylül 2017’de başlayacak ve 15 Eylül 2017 Cuma günü sona erecektir.  

Uyum programı kapsamında yeni okullarına gelen öğrencilerin daha kolay uyum sağlamaları amacıyla okullarda çocuk-aile-öğretmen tanışma etkinlikleri, okul ile eğitim ortamını tanıma ve arkadaşlarıyla oyun oynayarak kaynaşmaya yönelik etkinlikler gerçekleştirilecektir. 

Okula Uyum Haftası kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve ortaokul 5. sınıf öğrencilerinin okula uyumlarının sağlanması sürecinde yer alan yönetici ve öğretmenlerimize yol göstermek amacıyla kılavuz hazırlanmıştır. Bütün eğitim kademelerine başlangıçta öğrencilerimizin yüksek yararını gözetmek, sosyal ve duygusal olarak onlara destek olmak amacıyla hazırlanan kılavuz aynı zamanda çocukların da sesi olmuştur. 

İlgili kılavuz bir çocuğun ağzından uyum sürecinin genel amaçlarını, temel ilkelerini ve bu süreçte yöneticilerden, öğretmenlerden ve ailelerden beklenenleri dile getirmektedir.  Uyum haftasında “Sevgili Yöneticim”, “Sevgili Öğretmenim” ve “Sevgili Ailem” başlıklarıyla yapılması gerekli olanlar ile dikkat edilmesi gerekli görülen hususlar bir çocuğun kendi ağzından çıkan cümlelerle kılavuzda yer almış olup  07.09.2017 tarih ve 13229961 sayılı yazımız ile okullarımıza ulaştırılmıştır. 

“Okullarımızın Zilini Mutluluğa Çalalım” başlığıyla başlayan kılavuz uyum haftasından beklentilerin neticelendirildiği “Çocuğunuzdan Mektup Var” başlığıyla son bulmaktadır. 

Kılavuzda ayrıca yönetici ile öğretmenlerin yararlanabileceği program ve etkinlik örneklerine ve temel eğitimde gerçekleştirilen program güncelleme, yeni kitap yazımı, yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulaması gibi yeniliklere de yer verilmiştir. 

EK: Kılavuz ve Resmi Yazı

ORTAÖĞRETİME (LİSE 9.SINIFLAR) UYUM PROGRAMI 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLANGICINDA ORTAÖĞRETİM KURUMLARINDA UYGULANACAKTIR

Okula Uyum Haftası okul öncesi ilkokul 1 ve ortaokul 5. sınıfa devam edecek öğrencilerin okula uyum haftası öğrencilerin okula uyum haftası