Orta öğretime Uyum Programı

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5 inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması amacıyla 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacaktır.

Orta öğretime Uyum Programı
Bu içerik 1864 kez okundu.

2017 Yılı İş Takvimi gereği Ortaöğretime Uyum Programı'nın okul yöneticileri ve rehber öğretmen koordinasyonunda, hazırlık, 9. Sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile ek-1 Uygulama Kılavuzu ve ek-2 Uygulama Yönergesi doğrultusunda ortaöğretim kurumlarında 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde veya 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk haftasında en az 3 yarım gün süreyle uygulanacaktır.

Ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime başlayan hazırlık ve 9 uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalan öğrencilerin; öğrenim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilere yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunacak becerilerin kazandırılması ve koruyucu bir eğitim ortamının oluşturulması amaçlarıyla Bakanlığımız ve UNICEF işbirliğinde Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu geliştirilmiştir.

Ortaöğretime Uyum Programı okullarda; okul yöneticileri ve rehber öğretmeni koordinasyonunda, hazırlık, 9. sınıf rehber öğretmenleri ve belletici öğretmenler tarafından, branş öğretmenlerinin de desteği ile 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlangıcında uygulanacaktır.

Ortaöğretime Uyum Programı uygulanmadan önce, Ortaöğretime Uyum Programı Tanıtım Videosu okul yöneticileri ve öğretmenler tarafından izlenmelidir.

Ortaöğretime Uyum Programı kapsamında hazırlanan set içerisinde Uyum Etkinlikleri'nin yanı sıra Mevzuat ile Gençlerde Hijyen ve Cilt Sağlığı, Beslenme ve İlk Yardım El Kitabı da bulunmaktadır. Web sitemiz üzerinden paylaşılan söz konusu dokümanlar Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm okullara basılı olarak da gönderilmiştir.

Uygulama Yönergesi için tıklayınız.

Ortaöğretime Uyum Programı Sunum 1 için tıklayınız.

Ortaöğretime Uyum Programı Sunum 2 için tıklayınız. 

Memurlar.net

Orta öğretime Uyum Programı Ortaöğretime Uyum Programı Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu