TEOG kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

TEOG kaldırılıyor mu?
Bu içerik 2728 kez okundu.

Katıldığı canlı yayında soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamaları sonrası tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:
"Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım.
Biz TEOG'la mı geldik Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün.
Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili açıklaması bir anda gündeme bomba gibi düştü. Canlı yayında gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'TEOG sisteminin kaldırılması lazım' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması sonrası milyonlarca öğrenci ve veli 'TEOG kaldırılıyor mu?' sorusunu merak ederken, tüm gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili o açıklamaları:

'TEOG'UN KALDIRILMASI LAZIM'

"Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu  da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin."

Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter. Ama ben Sayın Bakan'a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. Biz artık böyle ilkel bir durumda değiliz, o geçmişte kaldı, neler çekti bu ülke yetti artık.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Teog la ilgili konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG un kalkması lazım Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG'la ilgili o açıklamaları TEOG kalkıyor Teog kalkı