Sosyal bilimler liselerine yabancı dil sınıfları

Milli Eğitim Bakanlığınca, yüksek öğretime geçişte dil alanına kaynaklık eden seçmeli dersler, sosyal bilimler liselerindeki öğrencilerin seçimine açıldı.

Sosyal bilimler liselerine yabancı dil sınıfları
Bu içerik 2378 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Orta öğretim Genel Müdürlüğünce 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibarıyla tüm orta öğretimde alan uygulaması kaldırılarak, yerine yatay ve dikey geçişlere imkan veren, esnek bir yapıda oluşturulan ortak ve seçmeli derslerin yer aldığı haftalık ders çizelgeleri uygulamaya konuldu.

Ayrıca yapılan yeni düzenlemeyle ortaöğretimden yükseköğretime geçişte matematik-fen (MF), Türkçe-matematik (TM), Türkçe-sosyal (TS) ve DİL puanı türlerine göre öğrenci alan yüksek öğretim programlarına öğrencilerin hazırlanabilmesi için orta öğretimdeki ders seçimleri de güncellendi.

Sosyal bilimler liselerinde öğrencilerin seçmeli ders havuzundaki derslerden yapacakları ders seçimi ile yabancı dil sınıfları oluşturulacak. Böylece, bu okulların öğrencilerine de DİL puanı türü ile öğrenci alan yüksek öğretim programlarına yönelik alt yapı desteği sağlanacak.

sosyal bilimler lisesei sosyal bilimler lisesesi sosyal bilimler liseseleri sosyal bilimler liseselerine yabancı dil sınıfları